Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe mjegull nëpër lugina. Pasdite do të ketë diell me vranësira mesatare.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 1 deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 8 deri në 13 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë paradite moti do të jetë me mjegull të dobët, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira mesatare.

Temperatura minimale do të ulet në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 10 gradë Celsiusë.