[ad_1]

Liverpooli e ka fituar Carabao Cup, pasi përmes penalltive ia doli të mposhte Chelsean.

Koha e rregullt dhe vazhdimet përfunduan pa gola, derisa finalja shkoi në gjuajtjen e penalltive, me The Reds që realizuan 11-të, ndërsa Blutë shënuan dhjetë sosh.

Chelsea ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.10, me Liverpoolin që u vlerësua 6.90.

Lojtarët më të mirë në këtë sfidë ishin Thiago Silva dhe portieri Edouard Mendy, që u notuan me 8.6.

Lojtari me paraqitjen më të dobët doli të ishte Kepa Arrizabalaga, që u vlerësua me 3.5.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Foto: Whoscored.com

/Telegrafi/