LDK-ja hyn në zgjedhje më 1 qershor

Kryetari i LDK-së Lumir Abdixhiku, pas mbajtjes së mbledhjes së kryesisë, tregoi se subjekti poltiik që ai e drejton, do të hyjë në zgjedhje...

Policia në Ferizaj arreston një person të kërkuar

Policia e Kosovës në Ferizaj dje në rrugën ‘’Zenun Beqa” ka ndaluar një 40-vjeçar me inicialet SH.B., i cili ishte në kërkim policor. Bëhet e...

Mbrojtja e Thaçit akuzon prokurorinë për manipulim me prova

Mbrojtësi i ish-kreut të UÇK-së, Hashim Thaçi, avokati Gregory Kehoe ka akuzuar Zyrën e Prokurorit të Specializuar (ZPS), për manipulim me prova. Po ashtu...

​PE miraton rezolutën për Shqipërinë: Aleate e rëndësishme dhe partnere e...

Eurodeputetët e Komitetit të Punëve të Jashtme përshëndesin fillimin e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe i bëjnë thirrje vendit të ruajë fokusin e...

Shqipëria zgjat afatin për qëndrimin pa leje të ukrainasve

Qeveria në Shqipëri ka zgjatur afatin për qëndrimin e ukrainasve në këtë shtet. Ata do të mund të qëndrojnë pa leje deri në 2...

Rikthimi i Bashës në krye të PD? Gazment Bardhi i prerë:...

Në emisionin “Open” në News24 me gazetaren Eni Vasili, po diskutohet në lidhje me ngjarjet e fundit politike në vend. I ftuar në studio, kreu...

Lindjet bien me 17% në tremujorin e parë 2023, niveli më...

Numri i lindjeve ka rënë ndjeshëm në tremujorin e parë të vitit, duke arritur në nivelet më të ulëta historike në shumë dekada. Rënia e...

FSK-ja realizon trajnim me ushtrinë kroate: Të gatshëm për sfida, të...

Kontingjenti i Forcës së Sigurisë së Kosovës i atashuar në brigadën e mekanizuar të ushtrisë kroate, ka realizuar një trajnim në edukimin ndaj mjeteve...

Rama për vdekjen e Tina Turner: Sonte toka është më e...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar në rrjete sociale për vdekjen e legjendës së muzikës Rock, Tina Turner. Rama, përmes një postimi në rrjetin...

Skandaloze: Infermierja shqiptare poston në “TikTok” video me embrionin e abortuar...

Pamje të rënda janë publikuar nga brenda spitalit të Elbasanit. Një e re që mendohet se është infermiere në spitalin Rajonal të Elbasanit e...