Reuters: Osmani e Vuçiqi “përplasen” në samitin e Moldavisë për tensionet...

Presidentët e Kosovës dhe të Serbisë këmbëngulën të enjten se duan të zbutin një krizë të dhunshme në veri të Kosovës, por treguan pak...

Lajçak: Të depërshkallëzohet situata në veri, të kthehen palët në dialog

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak, ka dhënë detaje për takimin që e pati dje me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe...

“Pa u farue djem e çika, jo nuk ndahet Mitrovica”, protestuesit...

Disa qytetarë kanë filluar të mblidhen tek Ura e Ibrit, pavarësisht thirrjeve të institucioneve që të mos marrin pjesë në një marsh i cili...

Rama dhe Kovaçevski takojnë Zelenskyn: Mbështetja për Ukrainën vazhdon derisa të...

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski së bashku me Kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, kanë realizuar një takim të...

Sulmohen dy shqiptarë në veri të Mitrovicës

Dy shqiptarë raportohet të jenë sulmuar fizikisht në Mitrovicën e Veriut. Klan Kosova shkruan se ata u sulmuan gjatë kohës që po ecnin në...

Kurti: Zvogëlojmë praninë e policisë në veri kur të largohen bandat...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se situata e tensionuar në veri të vendit është pasojë e “grupeve të armatosura, të cilat shtiren si...

Osmani takon Zelensky-n: Askush nuk e kupton dhimbjen e Ukrainës më...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky, teksa të dy po marrin pjesë në samitin e Komunitetit Politik...

Rama u takua me Vuçiqin, mungoi presidentja Osmani…

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, në margjinat e Samitit të Liderëve Evropianë në Moldavi Në takim ka...

Plenkoviq për situatën Kosovë-Serbi: Duhet kërkim falje për agresionin e Millosheviqit,...

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq ka deklaruar se dëshirojnë të shohin stabilitet dhe zgjidhje të shpejtë të situatës në veri të Kosovës. Ai ka...

Kosova, temë diskutimi në samitin e Moldavisë

Udhëheqësit e 27 vendeve të Bashkimit Evropian dhe të 20 vendeve të tjera evropiane mblidhen sot në Kishinjev të Moldavisë, për të diskutuar për...