Rriten rastet me grip sezonal, këto janë simptomat dhe moshat më...

Rriten rastet me grip sezonal, doktoresha e QKMF’së tregon simptomat dhe moshën më të prekur. Ka disa javë që numri i qytetarëve të prekur nga...

Hyri në parlament me thikë, kapet adoleshenti në Greqi

Një 14-vjeçar është arrestuar në Greqi, pasi është kapur duke hyrë me thikë në parlamentin grek. Sipas medieve greke adoleshenti kishte shkuar në parlament në...

Dëmtimi i varrit të Fatmir Haklajt, reagon policia e Tropojës

Policia e Tropojës ka reaguar në lidhje me dhunimin e varreve të vëllezërve të familjes Haklaj. Përmes një komunikate zyrtare policia bën me dije...

“Serbia ndalet vetëm me forcë”, ky është pikësynimi i saj –...

Në misionin e NATO-s në Kosovë, KFOR, aktualisht janë mbi 3.700 trupa nga 27 shtete të botës. Por, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka...

Plaku kosovar bëhet viral me deklaratat për vajzat: “Dalin zhvesh e...

Gani Haliti nga Podujeva, është bërë viral me një intervistë të tij për media. Ai ka kritikuar atë që ndodhë aktualisht në vend, sidomos për...

Të premten rriten pagat e pensionet/ Qeveria përgatit vendimin për “reformën...

Zëvendës kryeministrja, Belinda Ballaku shpjegoi se qeveria gjatë kësaj jave do të diskutojë e bëjë publike rritjen e pagave në sektorin shtetëror, pa harruar...

Flet Sali Berisha pas disfatës zgjedhore: Unë kurrë nuk tërhiqem!

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi për herë të parë rezultatin e zgjedhjeve në Shkodër, ku koalicioni “Bashkë Fitojmë” humbi si asnjëherë gjatë 32 viteve të...

Kandidatët shqiptarë të gatshëm për marrjen e përgjegjësisë në veri

Zgjedhjet lokale në veriun e Kosovës do të mbahen këtë të diel, ndërsa kandidatët shqiptarë shprehen të gatshëm për të marrë pjesë në votime...

Ndërron jetë një person nga koronavirusi në Kosovë

Vdes një person nga koronavirusi në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, njofton për 1 vdekje nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Gjatë...

Albin Kurti pritet nga 30 ambasadorë të Këshillit të Evropës

Në përfundim të ditës së parë nga vizita në Strasbourg, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, u prit nga mbi 30 ambasadorë të...