Kovaçevski në Beograd: Ne nuk na duhen kufi, Ballkanin Perëndimorë e...

“Ne nuk na duhen kufi, unë e paramendoj Ballkanin Perëndimorë pa kufij dhe të integruar në Bashkimin Evropian”, kështu deklaroi sot në Beograd kryeministri...

Godasin sërish “The Simpsons”, parashikuan edhe satelitin shqiptar “Albania 1”

Seriali i animuar amerikan Simpsons, që përveç batutave komike, është i famshëm edhe për parashikimet për ngjarje të mëdha botërore. Por së fundmi duket se...

Haradinaj: Misioni ynë historik për liri e pavarësi u realizua falë...

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar luftëtarët që dhanë jetën për liri. “Nderojmë veprën e heroit të luftës së lavdishme...

Për shtatë muaj, 14 këmbësorë humbën jetën të aksidentuar nga automjetet

Në Komoran, në vendin e quajtur “Kroi i Mbretit”, një këmbësore humbi jetën pasi u godit nga vetura, të shtunën pasdite. Rastet tragjike si ky,...

Ndërron jetë një person nga koronavirusi në Kosovë

Vdes një person nga koronavirusi në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, njofton për 1 vdekje nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Gjatë...

Trajkoviq: Ka nisur humbja e kontrollit të plotë të Vuçiqit mbi...

Rada Trajkoviq, që është zgjedhur këshilltare e ministrit të ri për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, ka thënë se angazhimi...

Gjykata merr vendim për burrin e këngëtares Arta Bajrami: Nuk lejohet...

Gjykata Themelore e Prishtinës nuk e ka lejuar ekstradimin e Xhemail Sekiraqës në shtetin e Kuvajtit, nga i cili kërkohej ndërkombëtarisht. Lajmin për Gazetën Express...

Sa kanë shpenzuar kosovarët për viza drejt BE-së?

Mbi 659 mijë aplikime për vizë Schengen janë parashtruar nga qytetarët e Kosovës që kur ka nisur dialogu me Komisionin Evropian për liberalizim vizash...

Masakër në Kosovë! Djali i’a preu kokën nënës dhe i’a piu...

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se i dyshuari në fjalë është Urim Hyseni. Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë pasdite në rrugën “Mbreti...

Bastisje në Pejë, arrestohet një 21 vjeçar

Dje në fshatin Loxhë të Pejës Policia e Kosovës ka kryer një bastisje me urdhёr tё Prokurorit tё shtetit, teksa ka arresuar tё dyshuarin...