Analistja amerikane: Vuçiq në hapat e Putinit, po mashtron perëndimin

Analistja amerikane, Ivana Stradner shprehet se presidenti serb, Aleksandar Vuçiq po ndjek plotësisht hapat e homologut të tij rus, Vladimir Putin, në karrierën e...

Kurti: I kuptojmë shqetësimet e partnerëve, çdo opsion tjetër do të...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se i kupton shqetësimet e partnerëve ndërkombëtare, por çdo opsion tjetër sipas tij, do ishte mospërmbushje e...

Erdogan dhe Kiliçdaroglu, “në garë” për votat e nacionalistëve

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe rivali kryesor i tij Kemal Kiliçdaroglu e kanë përqendruar vëmendjen tek votuesit që mbështesin partitë e ndryshme nacionaliste,...

Zhvillimet në veri, emisari gjerman takon sot në Prishtinë Kurtin

Emisari i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin do të qëndrojë sot për vizitë në Kosovë. Sarrazin do të pritet në takim nga Kryeministri...

Tensionohet situata në veri të Mitrovicës…

Blerim Vela, Shef i Stafit të Presidentes Vjosa Osmani, e ka bërë përgjegjëse Serbinë për tensionimin e situatës në komunat veriore, përmes strukturave ilegale,...

Anketa verifikoi pozitën e pakontestueshme të BDI-së në bllokun politik shqiptar

Në pyetjen “Nëse zgjedhjet mbahen javën e ardhshme për cilën parti do të votonin?”, më shumë se gjysma nga të anketuarit u përgjigjën se...

Patriarku serb përzihet në politikë: Kosova është zemra jonë, duhet ta...

“Kosova është zemra jonë dhe ne duhet ta ruajmë atë si pjesë të Serbisë”, ka thënë patriarku serb Porfirije në fjalimin e tij pas...

Shpallet konkursi për hartimin e Master Planit për Kompleksin Memorial Adem...

Pas angazhimit të Komisionit të ekspertëve për hartim të detyrës projektuese, dhe pas miratimit të kushteve, kritereve dhe procedurave nga Qeveria e Kosovës, është...

Horoskopi 26 Maj 2023

Dashi DASHURIA: Marrëdhënia juaj e dashurisë mund të jetë intensive dhe pasionante sot. Mundohuni të menaxhoni emocionet në mënyrë të ekuilibruar dhe të komunikoni hapur...

Kujdes me fëmijët, tepër të rrezikuar nga virozat

Jemi në stinën e dimrit dhe temperaturat në këtë periudhë po ulen ndjeshëm. Një situatë shqetësuese në lidhje me shëndetin e fëmijëve vihet re...