Shtohen forcat e policisë dhe KFOR-it në Banjskë

Shumë automjete të Policisë së Kosovës, EULEX-it dhe KFOR-it, janë duke qarkulluar tek udhëkryqi i Bajnskës, disa prej të cilave po kthehen në...

Vladimir Toliq është gjallë, nuk ka ndërruar jetë siç ësht raportuar...

Sonte në spitalin e Prishtinës është mbajtur seanca e dëgjimit për V. T. – një nga të arrestuarit në fshatin Banjskë i cili u...

Një muaj paraburgim ndaj njërit prej tre të dyshuarve për sulmin...

Sulmuesit serb i plagosur, nga ngjarja në Banjskë, e i cili gjendet në spital duke u trajtuar, i është vazhduar paraburgimi për një muaj. Ndërsa...

FOTO/ 150 eksplozivë dinamit dhe 235 karikatorë për kallashnikov u konfiskuan...

Policia e Kosovës përmes një postimi në Facebook ka bërë prezantimin e mjeteve dhe arsenalit të armëve të konfiskuara në veri të vendit. Është publikuar...

Arrestohen edhe dy serbë në Banjskë të Zveçanit

Dy serbë janë arrestuar sonte në Banjskë të Zveçanit. Kjo u bë e ditur nga zëvendësdrejtori i policisë për rajonin e veriut Veton Elshani. Ai theksoi...

Putini i frikësohet një atentati, zbulohet “objekti” i çuditshëm që mban...

Presidenti rus, Vladimir Putin është mësuar të bëjë udhëtime të shumta dhe në çdo udhëtim ai ka qenë gjithmonë shumë i kujdesshëm për sigurinë...