Shpërthim në një fabrikë në Pensilvani, disa viktima

Në fabrikë janë të punësuar rreth 850 persona, disa persona të tjerë ende të zhdukur Dy persona mbetën të vdekur dhe nëntë të tjerë rezultojnë...

“ShqipVille” në Bruksel fiton kontratën afatgjatë, si model i diversitetit kulturor

Pse po flitet kohët e fundit kaq shumë për “ShqipVille”? Pse shumë shqiptarë por sidomos shumë të huaj që kalojnë pragun e kësaj shtëpie...

Kurti nesër udhëton për në Tiranë, pritet të takohet me krerë...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të dielën do ta zhvillojë një vizitë zyrtare në Tiranë, ku do të takohet me krerë institucionalë. Këtë për Klankosova.tv...

Rama kërkon në Britani lehtësim të procedurave për viza

Kryeministri: Nuk është zgjidhje për Britaninë të mbyllë kufijtë për emigrantët Nismën për të bllokuar çdo portë të mundshme për emigrantët, kryeministri Rama nuk e...

Abazoviç: Ndërprerja e mandatit të Parlamentit, u takon deputetëve jo presidentit

Në Mal të Zi kriza politike është thelluar së fundmi me një tjetër përplasje mes shumicës parlamentare dhe presidentit në detyrë Milo Gjukanoviç. Disa...

Albin Kurti e Ramush Haradinaj cakërrojnë gotat në Gllogjan

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po qëndron sot në Gllogjan me rastin e 25 vjetori të Epopesë së Dukagjinit. Ai është pritur në kullë nga...

“Më ra me lopatë dhe shkelm në bark”, e moshuara flet...

Një konflikt për ujin e pijshëm ka eskaluar në dhunë fizike në Librazhd. Pre e dhunës ra e moshuara Viturie Muçaku, e cila u...

Iu dogj shtëpia, flet nëna e përlotur: Falenderoj Zotin që 4...

Prej disa ditësh tashmë Shqipja e gjen veten në rrugë. Sa shumë sakrifica provoi shpirti i kësaj nëne. E vetme rriti 4 fëmijë jetimë,...

Rama: Kontributet e komunitetit shqiptar në Britani do të jetojnë më...

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës në Londër ka zhvilluar një bashkëbisedim në Institutin Mbretëror të Marrëdhënieve Ndërkombëtare. Kreu i qeverisë është pyetur nga një...

Rama në Londër: Nëse rusët ju pushtojnë, ejani në Shqipëri t’iu...

Kryeministri Edi Rama i cili ndodhet në Britaninë e Madhe, e ka nisur këtë të premte me një bashkëbisedim në auditorin e Institutit Mbretëror...